Gevolgen voor ontwikkelingslanden
Smeltende ijskappen en oprukkende woestijnen: het klimaat verandert overal op aarde. Voor de bevolking van ontwikkelingslanden heeft dat desastreuze gevolgen. In het zuiden verdrogen landbouwgebieden, en moeten mensen steeds langere afstanden afleggen voor drinkwater. Er ontstaan conflicten over het resterende water. Ondertussen rukt de malariamug op naar gebieden waar de ziekte eerder nog niet voorkwam. In het noorden smelt het ijs en stijgt het water, waardoor traditionele gemeenschappen in hun bestaan worden bedreigd.
HIER en DAAR
De campagne DAARbenik wil laten zien hoe we HIER invloed hebben op het leven van mensen DAAR. Hiervoor wordt een bijzonder boekje ingezet, dat in een oplage van 1,3 miljoen in Nederland wordt verspreid. Het gratis boekje maakt gebruik van een bijzondere techniek, augmented reality. Via de website www.daarbenik.nl, krijgt de lezer van het boekje toegang tot de wereld van de 12-jarige Halima, die geiten hoedt in een afgelegen streek van Ethiopië. De lezer kan zelf ervaren wat het veranderende klimaat betekent in het leven van dit meisje.
Het verhaal van Halima staat ook in het kinderboek Help, mijn iglo smelt van Natalie Righton en Ton Koene, een project van AMREF Flying Doctors en een aantal andere organisaties. Help, mijn iglo smelt is half november verschenen.
Klimaatprojecten
De DAAR-campagne is het initiatief van de HIER-coalitie, die bestaat uit meer dan dan 40 maatschappelijke organisaties in Nederland, waaronder AMREF Flying Doctors. Deze organisaties maken zich grote zorgen over klimaatverandering, omdat zij in hun werk de gevolgen zien. Op www.daarbenik.nl worden verschillende klimaatprojecten uitgelicht van AMREF en de andere organisaties.
<< Terug naar het overzicht van persberichten
|